Paieška
*alt_site_homepage_image*

Ar galima atlikti psichologinį įvertinimą per vieną (dvi) dienas?
Siekiant kokybiško psichologinio įvertinimo, ištyrimas trunka tris darbo dienas ir jo trukmė nėra trumpinama klientų prašymu. Patirto seksualinio išnaudojimo atskleidimas vaikui yra sudėtingas ir emociškai jautrus procesas. Ilgesnis vertinimo laikas padeda užmegzti kontaktą su vaiku, leidžia jam labiau atsiverti ir sudaro sąlygas pakankamos trukmės tarpams tarp konsultacijų, kad vaikas nepervargtų aptarinėjant trauminio pobūdžio patirtis.

Ar galima atlikti psichologinį įvertinimą nuotoliniu būdu?
Psichologinis įvertinimas atliekamas tik kontaktiniu būdu vaikui atvykus į Pagalbos centrą.

Kuris Pagalbos centro psichologas atliks užregistruoto vaiko psichologinį įvertinimą ar teisinę apklausą?
Su vaiku dirbsiantis psichologas paaiškės vaikui atvykus į Pagalbos centrą. Iš anksto specialistas vaikui nėra priskiriamas. Visais iki vaiko atvykimo iškylančiais klausimais galite kreiptis mob. telefonu +370 684 21507 arba elektroniniu paštu info@uzuoveja.lt

Ar lydintis asmuo gali susimokėti už maitinimą Pagalbos centre?
Lydintiems asmenims Pagalbos centre maitinimo paslaugos neteikiamos. Galimybės susimokėti už maitinimą Pagalbos centro nėra. Lydintiems asmenims sudaroma galimybė atsivežus produktų gamintis maistą savarankiškai Pagalbos centro virtuvėje (joje yra šaldytuvas, viryklė, virdulys, puodai, keptuvė, mikrobangų krosnelė, stalo įrankiai ir indai). Atkreipiame dėmesį, kad su lydinčiu asmeniu vaikai apgyvendinami tik išskirtiniais, Pagalbos centro vidaus tvarkos taisyklėse numatytais, atvejais.

Ar galima atsiųsti vaiką psichologiniam įvertinimui, jei teisėsauga nutraukė tyrimą dėl galimai patirto seksualinio smurto?
Taip, galima. Vaiko registracijai į Pagalbos centrą nebūtina tiksliai žinoti, kad vaikas patyrė seksualinę prievartą, užtenka turėti įtarimą.

Vaikas kategoriškai atsisako vykti į Pagalbos centrą. Ką daryti?
Siekiant, kad atvykimas į Pagalbos centrą būtų prasmingas, svarbu iš anksto informuoti vaiką apie būsimą kelionę į centrą, apsistojimo trukmę, centro taisykles bei vaiko laukiančias veiklas. Atviras pokalbis su vaiku gali padėti geriau suprasti vengimo priežastis bei motyvuoti vaiką atvykti į Pagalbos centrą. Jei vaikas vis tiek atsisako, galima pasikonsultuoti su Pagalbos centro vyr. psichologu mob. telefonu +370 618 77520.
Vis dėlto gali nutikti taip, kad nepaisant visų pastangų vaikas vis tiek nesutiks su paslaugų gavimu Pagalbos centre. Apie tokius atvejus prašome Pagalbos centrą informuoti iš anksto. Remiantis centro patirtimi, nėra verta atvežti itin negatyviai nusiteikusį vaiką tikintis, kad atvykęs jis nuspręs likti ar bus įkalbėtas psichologų, kadangi tokiais atvejais vaikai centre pasilikti nesutinka. Paslaugos Pagalbos centre negali būti teikiamos prievartiniu būdu, be to, dėl didelio priešiškumo vaikui atsisakant bendrauti psichologinis įvertinimas ar teisinė apklausa tampa neprasmingi.

Ar po atvykimo į Pagalbos centrą pagerės vaiko savijauta ir elgesys?
Kai kuriais atvejais bendravimas su Pagalbos centro psichologu gali padėti vaikui pasijusti suprastam bei priimtam ir taip šiek tiek palengvinti emocinę būseną. Vis dėlto Pagalbos centre teikiamos tik trumpalaikės paslaugos, be to, susitikimai su psichologu visų pirma orientuoti į psichologinio vertinimo atlikimą, o ne pagalbos teikimą. Siekiant padėti išgyventi seksualinės prievartos situacijas ar kitas traumines patirtis ir susitvarkyti su jų pasekmėmis, daugeliui vaikų reikalinga tęstinė psichologinė ar psichoterapinė pagalba, kurios galima ieškoti vaiko gyvenamojoje vietoje.