Istorija

Globos namai „Užuovėja“ – Respublikos mastu visuomenės poreikius tenkinantys globos namai, dirbantys kūdikių, vaikų ir jų nepilnamečių mamų gerovei bei teikiantys aukštos kokybės socialines paslaugas, siekiantys institucinę globos sistemą paversti sistema, kurioje visokeriopai stengiamasi padėti kūdikiams, vaikams ir jų nepilnametėms mamoms išlikti kartu. Įstaiga rengia savo auklėtines socialinei adaptacijai ir integruoja jas į visuomenę, paruošia jas savarankiškam gyvenimui. Jaunai mamai, auginančiai vaiką, suteikiamas įvairiapusis palaikymas, saugi aplinka, padedanti formuoti motinystės įgūdžius. „Užuovėjoje“ gali apsigyventi 3 nepilnametės motinos, kurios atvyksta iš visos Lietuvos.
 

Taip pat Globos namai „Užuovėja“ užtikrina ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą suaugusiems asmenims su negalia, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis, ir kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Globos namuose ilgalaikei (trumpalaikei) socialinei globai teikti gali būti apgyvendintas 41 suaugęs asmuo, kuriam dėl proto negalios ar psichinių sutrikimų nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis;

Globos namai „Užuovėja“ teikia kompleksinę (psichologinę, socialinę, teisinę, medicininę) ir kitą pagalbą vaikams, nukentėjusiems nuo seksualinės prievartos ir išnaudojimo, ir jų tėvams, įtėviams (globėjams).

 
lic   menu_lic2  

Įstaigos asmens sveikatos priežiūros licencija, patvirtinta Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu.

Globos namuose yra sporto ir renginių salės, biblioteka, valgykla. Kiekviename aukšte įrengti atskiri poilsio ir žaidimų kambariai, mokymosi klasė, virtuvėlė, skalbykla, vonios kambariai, tualetai, dušas ir miegamieji. Nepilnametei motinai ir jos vaikui skiriamas atskiras jaukus kambarys, kuriame yra  visi reikiami baldai, televizorius, radijo grotuvas. Kartu  su socialiniais darbuotojais bei jų padėjėjais motinos prižiūri, puoselėja švarą ir jaukumą, mokosi tinkamai rūpintis savo vaiku.

Nepilnametėms motinoms ir jų vaikams teikiamos būtiniausios socialinės paslaugos. Esant galimybei mama gali tęsti mokymąsi pagal bendrojo lavinimo arba profesinio mokymo programą.